Ile popracuję na akumulatorze?

Jest to bardzo częste pytanie które stawiają klienci przed zakupem narzędzi akumulatorowych. Odpowiedź nie jest natomiast łatwa do udzielenia.

Długość pracy zależy bowiem od rodzaju wykonywanej pracy i warunków w jakich jest wykonywana.

Akumulator szybciej wyładuje się przy cieciu akumulatorową szlifierką kątową niż przy wkręcaniu wiertarko-wkrętarka. Szybciej wyładujemy akumulator wkręcając długie grube wkręty, niż cienkie i krótkie. Na czas pracy na akumulatorze ma również wpływ jego stan (czy był ładowany zgodnie z zaleceniami producenta), przebyta ilość cykli ładowań, warunki przechowywania, itp.

Nie da się więc udzielić prostej odpowiedzi na pytanie ile czasu popracujemy na akumulatorze.

Producenci często podają więc przykłady, które obrazują ile powtarzalnych czynności na danym akumulatorze można wykonać. Np. pojemność akumulatora młotowiertarki SDS-Plus GBH 36 V marki Bosch wystarcza do wywiercenia maks. 195 otworów (średnicy 6mm i głębokości 40mm) w betonie. Wartość tę należy jednak traktować jako maksymalną, w dogodnych warunkach przy nowym akumulatorze.

Poniżej zamieszczamy film obrazujący ile wkręceń i wierceń można wykonać za pomocą wiertarko-wkrętarki Metabo BS 14,4 V Li:

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

embed video powered by Union Development

UWAGA: Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie przez twoją przeglądarke ciasteczek (cookies)

Rozumiem

EU Cookie Directive Module Information